В рамках дослідження обґрунтовано, що об’єктивною передумовою досягнення підприємством сталого розвитку є ефективне управління грошовими потоками.
Доведена потреба переосмислення існуючих теорій вартості виходячи із необхідності врахування інтелектуальної складової вартості товару внаслідок трансформації структури продуктивних сил суспільства в процесі переходу до постіндустріальної економічної системи.
А також, обґрунтовано місце інтелектуального капіталу в системі продуктивних сил суспільства – його особливість одночасної приналежності як до нематеріальної (як форми розвитку індивіду), так і до матеріальної (прикладних знань) сфери.
Сформульовано “інтелектуальну теорію вартості”, засновану на припущенні, що джерелом додаткової вартості виступають саме знання, а не праця, яка поступаво зникає як фактор виробництва в умовах автоматизації і роботизації виробництва, а сучасній економіці властива значна частка інтелектуальної складової, що приймає участь у генеруванні інноваційної продукції як нової вартості.
Результати роботи впроваджено у навчальний процес при викладанні ряду дисциплін, зокрема «Економіка, планування і організація виробництва», «Основи економічної теорії (ринкової економіки)», «Економіка та бізнес», «Гроші та кредит», «Інноваційний менеджмент» та ін.
У звітному році з використанням результатів виконаної роботи опубліковано 7 колективних монографій, в т.ч. 4 англійською мовою, 1 посібник, 29 статей, в тому числі: у фахових виданнях України – 25, в т.ч. у виданнях, що входять до наукометричних баз даних SCOPUS та ін. – 29; зроблено 26 доповідей на конференціях.
Визначено та дано тлумачення категорій управління людським потенціалом, а також поглиблено розроблено понятійну систему за такими основними напрямами: потенціал, його основні типи та характеристики; держава як суб'єкт управління людським потенціалом; принципи, підходи, моделі, функції, методи державного управління людським потенціалом; підприємство як суб'єкт управління людським капіталом; принципи, підходи, моделі, функції, методи управління людським капіталом на підприємстві; взаємозв’язок та вплив людського капіталу на стабільний розвиток держави в умовах трансформаційних змін; реформування суспільства та держави; еліти та їх вплив на розвиток управління суспільним розвитком.
Визначено комплекс принципів управління людським потенціалом в умовах трансформаціїї, до основних з яких належать: самоорганізація, зворотний зв'язок, ресурсозбереження, оптимальність, цілеспрямованість, науковість, прогнозованість, глобальність, інтегрованість, розви- ток, інноваційність, партнерство, прозорість, сервісність, гнучкість, результативність, ефективність, субсидіарність, поліархічність тощо.
Узагальнено та розкрито інноваційні засади управління людським потенціалом на сучасному етапі світового розвитку. Зокрема, виділено новітні підходи управління людським потенціалом, а саме: синергетичний; глобалізаційний; інформаційно-інноваційний; корпоративний; соціальний; новий державний менеджмент. Виділено напрями та особливості впровадження зазначених підходів. При цьому увагу сконцентровано на вивченні еліти як рушійної сили створення та упровадження новітніх засад управління.
Результати роботи впроваджено у навчальний процес при викладанні ряду дисциплін, зокрема «Економіка, планування і організація виробництва», «Основи економічної теорії (ринкової економіки)», «Економіка та бізнес», «Економіка IT-індустрії», «Методологія, методи та засоби управління проектами», «Методологія наукових досліджень», «Оцінювання ресурсного потенціалу підприємств та його ефективне використання», «Інноваційний менеджмент».
У звітному році з використанням результатів виконаної роботи опубліковано 4 колективних монографій, в т.ч. 2 англійською мовою, 6 статтей, в тому числі: у фахових виданнях України – 5, в т.ч. у виданнях, що входять до наукометричних баз даних SCOPUS та ін. – 6; зроблено 5 доповідей на конференціях
Науково-інноваційна робота кафедри: Для студентів та аспірантів при кафедрі працюють наукові семінари (щомісяця): «Напрями формування промислового потенціалу: в умовах постіндустріальних трансформацій», науковий керівник – д.е.н., проф. Крейдич І. М.; «Передумови та чинники реструктуризації підприємств в умовах глобалізації», науковий керівник – д.е.н., проф. Семенченко Н. В.; «Інноваційно-інвестиційна діяльність підприємств», науковий керівник – к.е.н., доц. Єрешко Ю. О.; «Проблеми та перспективи розвитку корпоративної еліти в Україні», науковий керівник – к.е.н., доц. Шевчук О. А., проводяться кейс-змагання для студентів: “Оцінка існуючих та формування нових пріоритетів розвитку економіки україни на шляху до постіндустріального суспільства”, “Ігри в монополію”. Наукова робота кафедри пов’язана з виконанням двох державних та трьох ініціативних наукових тем. Кафедра є організатором двох олімпіад (в т.ч. Університетської олімпіади з дисципліни «Бухгалтерський облік»: керівником проведення олімпіади є к.е.н., доцент кафедри Лободзинська Т. П.; Обласної учнівської Інтернет-олімпіади серед учнів 10-11 класів з основ економіки за підтримки Київської міської та Київської обласної державних адміністрацій (спільно з ПВНЗ «Міжнародний університет фінансів»); організатором і співорганізатором 7-ми наукових і науково-практичних конференцій, круглих столів, а саме: ІІ Науково-практична конференція “Управління економікою в ринкових умовах у контексті стратегічних напрямків розвітку України до 2011 року” (Співорганізатори: Фонд державного майна України, Мінекономіки з питань Європейської інтеграції України, Торгово-промислова Палата України); Круглий стіл Міністерства промислової політики “Проблеми антикризового управління в умовах ринкової і транзитивної економіки”, 7 грудня 2006 р. (співзасновник); Міжкафедральна конференція кафедри теоретичної та прикладної економіки НТУУ “КПІ” та кафедри менеджменту Державного інституту підготовки кадрів Мінпромполітики України; Круглий стіл “Україна відкрита для співпраці”, 22-23 лютого 2007 р. (співзасновник); “Корупція в Україні: методи боротьби і зарубіжний досвід”, 20 квітня 2015 р.; І Всеукраїнська науково-практична конференція “Глобалізація напрямів формування промислового потенціалу в умовах постіндустріальних трансформацій“, 23 березня 2016 р.; ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю “Глобалізація напрямів формування промислового потенціалу в умовах постіндустріальних трансформацій“, 20 квітня 2017 р. (Співорганізатори: Вища школа економіки в Бигдощі (Польща); Українсько-польський ВНЗ «Центрально-Європейський університет») Видається щорічний збірник наукових праць “Глобалізація напрямів формування промислового потенціалу в умовах постіндустріальних трансформацій”. За 25 років на кафедрі захищено 28 дисертаційних робіт.
Основними напрямами наукових інтересів кафедри є управління персоналом; економіка праці; інноваційно-інвестиційна діяльність підприємств; економіка сталого розвитку; сталий розвиток економіки України; перехід до постіндустріального суспільства; науково-технічний розвиток підприємств; формування промислового потенціалу в умовах трансформаційних змін на шляху до постіндустріального розвитку; управління грошовими потоками, теорія і практика бізнес-аналітики; реструктуризація підприємств в умовах глобалізації; проблеми та перспективи розвитку корпоративної еліти в Україні тощо.